Články

Ďalšie články...

TV LUX spustila svoje vysielanie na satelite ASTRA 3B (23,5°E)

Celý článok...

Raduj sa nebies Kráľovná

 

Počas veľkonočného obdobia sa v našich kostoloch spieva, alebo recituje veľmi pekná mariánska antifóna - Raduj sa nebies Kráľovná. Čo nám chce táto modlitba povedať?

Gratulácie pre Pannu Máriu, tak by sme mohli označiť modlitbu, ktorou pozdravujeme Máriu, ktorá sa raduje zo zmŕtvychvstania svojho Syna.

Celý článok...ERKO AKTIVITY NA MESIAC JÚNSväté písmo v mp3 


Ak by mal niekto chuť vypočuť si Sväté Písmo vo svojom mp3 prehrávači, tak tu je možnosť stiahnuť si všetky knihy Svätého Písma v mp3.

Celý článok...

Pastoračná štatistika farnosti Oščadnica za rok 2011

Viac ako inokedy si v závere roka uvedomujme plynutie času, na čo nás upozorňuje najmä kalendár, ktorý bude treba už zajtra vymeniť... Chceme niečo zanechať, niečo, čo sa nielen na konci roka vyjadruje číslami. Nechceme však, zvlášť my v Cirkvi, vnímať to čo prežívame medzi sebou a s Bohom len vďaka číslam. Mohlo by nás to pomýliť. Napriek tomu Vám chcem, ako už tradične, predstaviť štatistiku farnosti.

Celý článok...

UCTIEVANIE SVÄTEJ RODINY

Kult Svätej rodiny má svoje korene už v stredoveku, ale do kresťanskej verejnosti prenikol až začiatkom 17. storočia. Pápež Lev XIII. v r. 1892 predložil kresťanským rodinám ako vzor Svätú rodinu a povzbudil ich k väčšej úcte k nej. V r. 1893 zostavil formulár omše na počesť Svätej rodiny. Benedikt XV. v r. 1921 určil tento sviatok pre celú Cirkev. Pôvodne sa slávil v prvú nedeľu po Zjavení Pána - Troch kráľoch. Od r. 1971 sa sviatok Svätej rodiny slávi v nedeľu v oktáve Narodenia Pána. Ak Narodenie Pána pripadne na nedeľu, sviatok Svätej rodiny sa slávi 30. decembra.

Celý článok...

Vianoce bez Ježiša?

 

Vykladali tovar do regálov. Zaujímavý rozhovor predavačiek v samoobsluhe sa nedalo nepočuť. „Traja králi aj pastieri... čosi tu však chýba,” konštatovali, prezerajúc si sadu čokoládových vianočných figúrok. „Chýba tu Ježiš. Mohli ho tam dať. Prečo tam nie je?” rozmýšľali. Naozaj, medzi vianočnými figúrkami postava Ježiša chýbala. Bol to závažný nedostatok výrobcov — alebo, naopak, zámer svedčiaci o ich kvalitách?

Celý článok...